Ndërlidhjet

PRAGË


Siria dhe Omani kanë shpallur tri Ditë Zie me rastin e vdekjes së sundimtarit të Kuvajtit, Sheik Xhaber al Ahmed al-Sabah, i cili ndërroi jetë sot në mëngjes, në moshën 78 vjeçare, pas një sëmundjeje të gjatë.
Sipas kushtetutës, emir i ri i Kuvajtit do të zgjedhet kushëriri i tij i largët, i cili gjithashtu është i sëmurë, Sheik Sad Abdullah al-Sabah.
XS
SM
MD
LG