Ndërlidhjet

KABUL


Një sulmues bombë ka goditur sot konvojin e ushtrisë kanadeze në qender te Kandaharit, duke vrarë një ushtar kanadez dhe 2 civilë afganë.
Kryeministri i Kanadasë Paul Martin tha se dhe tri ushtarë kanadezë janë plagosur nga sulmi, përgjegjësinë e të cilit e kanë marrë talebanët. Po sot si pasojë e sulmeve të tjera në Afganistan janë plagosur dhjetë civilë.
XS
SM
MD
LG