Ndërlidhjet

VJENË


Në kryeqytetin e Austrisë sot mbahet takimi i përfaqësuesve të vendeve anëtare të Grupit të Kontaktit, në të cilin merr pjesë edhe i dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Marti Ahtisaari.
Një ndër temat e bisedave të sotme do të jetë takimi i paralajmëruar i Prishtinës dhe Beogradit mbi decentralizimin, që pritet të mbahet më 25 janar në Vjenë.
XS
SM
MD
LG