Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënpresidenti amerikan Dick Cheney është nisur për një vizitë në Egjipt dhe Arabinë Saudite, ku do të takohet me presidentin Hosni Mubarak dhe Mbretin Abdullah.
Zyrtarët nuk dhanë detaje për temën e bisedimeve, por njoftohet se Cheney do të përqëndrohet në luftën kundër terrorizmit dhe gjendjen në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG