Ndërlidhjet

KANDAHAR


Një zëdhënës i talibanëve tha se sulmuesi taliban është përgjegjës për sulmin vetëvrasës që la të vrarë diplomatin kanadez dhe dy afganët në jug të Kandaharit.
Qari Mohammed Yousaf, i cili pretendoi se është zëdhënës taliban, u tha agjencive se talibanët planifikojnë sulme të reja vetëvrasëse për t'i përzënë forcat e huaja nga Afganistani.
XS
SM
MD
LG