Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënpresidenti amerikan, Dick Cheney është nisur për një vizitë në Egjipt dhe Arabinë Saudite, ku do të takohet, me presidentin Hosni Mubarak dhe Mbretin Abdullah.
Zyrtarët nuk kanë dhënë detaje për temën e bisedimeve, por njoftohet se Cheney do të përqëndrohet në luftën kundër terrorizmit dhe gjendjen në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG