Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kishës Katolike në Kosovë sot i ka arritur dekreti i Papa Benediktit të XVI-të me të cilin ai e emëron Ipeshkv të Kosovës, arqipeshkvin e Tivarit, imzot Zef Gashin.
Këtë e konfirmoi për Radion "Evropa e Lirë", kancelari i Ipeshkvisë, don Shan Zefi.
"Të gjitha kompetencat e Ipeshkvisë tani i ka imzot Zef Gashi dhe ai do të jetë Ipeshkv për Kosovën derisa Selia e Shenjtë përmes dekretit nuk emëron ndonjë Ipeshkv tjetër", tha Shan Zefi.
XS
SM
MD
LG