Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 25 njerëz janë vrarë sot në kandahar, në dy sulme të ndara vetëvrasëse, thanë autoritetet. Guvernatori rajonal, Asadullah Kalid, bëri të ditur se nga një shpërthim në Spin Boldak, janë vrarë të paktën 20 veta, dhe rreth 20 të tjerë janë plagosur.
Agjencia afgane e lajmeve ka cituar një zëdhënës të talibanëve, të ketë thënë se ata i kanw kryer sulmet.
XS
SM
MD
LG