Ndërlidhjet

PRISHTINË


Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për statusin e Kosovës Stefan Lehne viziton sot Kosovën, ku pritet të takojë liderët politikë, dhe zyrtarë të UNMIK-ut.
"Vizita dy ditore do të përfshijë bisedime rreth proçesit të statusit por gjithashtu dhe mbi rolin e BE në Kosovë ne sektorë si drejtësi, dhe rend pas përcaktimit të statusit" tha zyrtari i BE në Kosovë, Torbjorn Sohlstrim. Vizita në Kosovë e përfaqësuesit të BE për statusin Stefan Lehne, i paraprin fillimit të negociatave javën e ardhshme në Vjenë.
XS
SM
MD
LG