Ndërlidhjet

RIAD


Zëvendëspresidenti amerikan Dick Cheney ka mbërritur në Riad, si ndalesë e dytë në turin që po mban në Lindjen e Mesme.
Cheney ka takuar mbretin Abdullah, ku është trajtuar situata në Irak dhe zhvillimet në Lindjen e Mesme.
Më parë zëvendëspresidenti amerikan ishte në Egjipt ku pati bisedime me presidentin Hosni Mubarak, me të cilin trajtoi ndër të tjera dhe situatën mes Libanit dhe Sirisë dhe zgjedhjet e 25 Janarit në Palestinë.
XS
SM
MD
LG