Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe Kina kanë sugjeruar kujdes në arritjen e një mareveshjeje për çështjen e programit bërthamor të Iranit.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha për gazetarët se sanksionet nuk do të ishin rruga më e mirë për të bindur Iranin që ti verë veshin shqetësimeve ndërkombëtare për këtë çështje.
Ndërsa në Pekin zëdhënësi i Ministrit të Jashtëm tha se nje zgjidhje diplomatike do të ishte në interes të të gjitha palëve.
XS
SM
MD
LG