Ndërlidhjet

JERUSALEM


I ngarkuari me punë si kryeminister i Izraelit Ehud Olmert tha se bota nuk duhet të lejojë ato që ai i cilësoi si qëllimet iracionale të Iranit për të patur armë bërthamore.
Olmert tha se ai beson se do të ishte e mundur për komunitetin ndërkombëtar, të ndalonte Iranin të ketë armë bërthamore.
Ndërkaq ekspertë të çështjeve bërthamore dhe sigurisë së Izraelit, udhëtojnë sot në Moske për të diskutuar programin bërthamor.
XS
SM
MD
LG