Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri i Jashtëm iraken tha se po kërkon nga Irani kthimin e 9 ushtarë, roje të kufirit, ndaluar muajin e kaluar.
Një zëdhënës i diplomacisë irakene tha se çeshtja u diskutua sot me ambasadorin iranian në Bagdad.
Më herët në Irak, guvernatori i Basrës tha se të shtunën një marinar iraken u vra dhe 9 u arrestuan nga një anije iraniane në jug të Basrës.
XS
SM
MD
LG