Ndërlidhjet

RIAD


Zyrtarë të Egjptit dhe Arabisë Saudite i kanë propozuar SHBA ti japë më shumë kohë negociatave për programin bërthamor të Iranit. Liderët e dy vendeve i bënë të ditur qëndrimet e tyre gjatë vizitës së zëvendëspresidentit amerikan Dick Cheney, në rrajon.
Turi i zyrtarit të lartë amerikan mbahet në kohën kur komuniteti ndërkombëtar ka shtuar presionet ndaj pretendimeve të Iranit për armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG