Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk Reçep Erdogan tha se është e sigurt ngrënia e produkteve të pulave megjithëse vendi është përfshirë nga eliminimi i shpezëve për të ndaluar përhapjen e gripit. Erdogan tha se nuk është e nevojshme të hapet panik për këtë çështje. Deri tani në Turqi rezultojnë 21 të infektuar nga virusi i gripit dhe 4 fëmijë kanë vdekur nga sëmundja.
XS
SM
MD
LG