Ndërlidhjet

MOSKË


I ftohti siberian ka përfshirë Rusinë ku temperatura ka shënuar minus 28 gradë celsius. Dy njerëz kanëvdekur sot në Moskë si pasojë e temperaturave shumë të ulëta dhe 14 të tjerë janë dërguar në spital. Ndërkaq acari ka shkaktuar dhe ndërprerjen e rrymës në 30 qytete dhe fshatra.
XS
SM
MD
LG