Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti serb Boris Tadiç ka premtuar se do të vendosë para drejtësisë vrasësit e tri vëllezërve shqiptaro -amerikane të Kosovës, që u vranë në vitin 1999 në Serbi. Këtë premtim Tadiç ia ka bërë vëllait të tyre Fatos Bytyci i cili prej vitesh kërkon përgjegjësit e vrasjes së vëllezërve. Ylli, Mehmet dhe Agron Bytyçi të cilët jetonin në Nju Jork, vendosën të lënë SHBA për të luftuar në Kosovë gjatë konfliktit të 99. Ata u burgosën dhe më pas u ekzekutuan, ndërkohë që trupat e tyre u gjetën në një varr masiv në Serbi.
XS
SM
MD
LG