Ndërlidhjet

HAGË


Rusia ka paraqitur dokumentat që garantojnë kthimin e ish presidentit jugosllav Sllobodan Milosheviç në Tribunalin për krime lufte në Hagë, pas trajtimit mjekësor që pritet ti bëhet në Rusi.
Zyrtari ambasadës ruse në Hagë Pavel Kornatski, tha se dokumentat janë paraqitur dhe se Rusia ka dhënë garanci, por i përket tribunalit, të vendosë. Gjyqi ndaj Milosheviçit për krime lufte në Ballkan në vitet 90, është ndërprerë disa herë për shkak të problemeve të tij shëndetësore.
XS
SM
MD
LG