Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti sirian Bashar al-Assad është takuar sot me presidentin iranian Mahmud Ahmadinejad. Pak detaje janë bërë të ditura për vizitën dy ditore të Ahmadinejad, i cili deklaroi se vizita ka për qëllim forcimin e marëdhënieve dy palëshe.
Takimi i dy presidentëve vjen në kohën kur mbi Sirinë dhe Iranin janë shtuar presionet ndërkombëtare lidhur me vrasjen e ish kryeministrit libanez Rafik Hariri dhe për programin bërthamor të Iranit.
XS
SM
MD
LG