Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia mbetet e mbërthyer nga i ftohti siberian.
Në Moskë, temperaturat për të 4-ën ditë zbritën gjatë natës në minus 31 gradë Celzius, ndërsa 7 njerëz kanë vdekur gjatë 24 orëve të kaluara. Autoritetet qeveritare thanë se po përdorin sasitë e rezervës së gazit qymyrit dhe naftës për të përballuar kërkesat maksimale për ngrohje.
XS
SM
MD
LG