Ndërlidhjet

ANKARA


Organizata Botërore e Shëndetesise tha se pritet të ketë një shtim të njerëzve të sëmurë me gripin e shpezëve në Turqi.
Ne deklaratën e saj organizata thekson se situata e sëmundjes po përmirësohet në Turqi por është ende herët të thuhet se kriza është tejkaluar. Ndërkaq në Irak bëhet e ditur se së fundi ka vdekur një fëmijë i nfektuar me gripin e shpezëve.

SARAJEVË


Forcat paqeruajtëse të BE në Bosnje EUFOR, kanë zbuluar armatime të mëdha të fshehur në një bunker. Sipas EUFOR, armatimi është më i madhi i gjetur deri më tani në Bosnje. Mes armëve kishte dhe mina, mortaja dhe eksploziv.
XS
SM
MD
LG