Ndërlidhjet

JAMU


Të paktën 50 njerëz kanë vdekur sot nga rrëshqitja e autobusit të tyre në një greminë, në Kashmirin indian.
Një zyrtar lokal i policisë tha se autobusi me rreth 70 udhëtarë ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një thellësi 120 metra.
Ai bëri të ditur se të paktën 15 nga të mbijetuarit janë në spital, gjendje kritike.
Aksidenti ka ndodhur afër qytetit Saingan, kryeqendër e pjesës indiane të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG