Ndërlidhjet

SIDNEJ


Në bazë të kërkesës së qeverisë kroate, autoritetet australiane e kanë arrestuar Dragan Vasilkoviqin, i akuzuar për krime lufte në Kroaci.
Ai kishte shtetësi serbe dhe australiane.
Prokurori i Përgjithshëm, Philip Ruddock, ka thënë se brenda 60 ditësh Kroacia duhet të bëjë kërkesën zyrtare për ekstradimin e tij.
XS
SM
MD
LG