Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Presidenti i Sllovakisë, Ivan Gashparoviq tha se rrëzimi i aeroplanit ushtarak është një "tragjedi":
- Ajo që ndodhi është tragjedi për të gjithë ne sepse njerëzit që vdiqën ishin duke i plotësuar detyrat e tyre qytetare, detyrat e tyre në mbrojtjen e paqes, tha Ivan Gashparoviq. Kryeministri i Sllovakisë, Mikulash Gjurinda ka shpallur ditën e hënë dhe të martë për ditë zie për viktimat e përplasjes së aeroplanit ushtarak.
XS
SM
MD
LG