Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri për kthim në qeverinë e Kosovës, Sllavisha Petkoviq tha sot se "nuk kemi frikë nga pavarësia e Kosovës, por nuk jemi për pavarësinë". Këto komente ai i bëri në një takim me gazetarët për ti sqaruar zhvillimet e fundit në partinë e tij. Ai akuzoi politikanin Oliver Ivanoviq për "përpjekje për të cenuar deputetët në Kuvend". Ditë më parë, partia e zotit Petkoviq kishte kërkuar që ai dhe dy deputetë në Kuvendin e Kosovës të japnin dorëheqje. Oliver Ivanoviq i tha Radios Evropa e Lirë se këto sulme ndaj tij janë krejtësisht të pakuptimta.
XS
SM
MD
LG