Ndërlidhjet

GAZNI


Qindra afganë kanë demonstruar sot në qytetin Gazni të Aganistanit qerndror, kundër valës së fundit të sulmeve vetëvrasëse dhe në mbështetje të qeverisë së tyre.
Masa e demonstruesve ka defiluar përmes qytetit duke brohoritur sllogane në përkrahje të presidentit Hamid Karzai dhe kundër Pakistanit, të cilin e fajësojnë për sulmet.
Nga fundi i shtatorit, në Afganistan janë kryer rreth 20 sulme vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG