Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti i Iranit, Mahmoud Ahmadinexhad, është takuar në Siri me udhëheqësit e dhjetë lëvizjeve radikale palestineze, përfshirë "Xhihadin islamik" dhe "Hamasin".
Një zyrtar nga Fronti Popullor për Çlirimin e Palestinës u tha reporterëve se Ahmadinexhad ka shprehur "mbështetjen e tij të fuqishme për luftën e popullit palestinez".
XS
SM
MD
LG