Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice i bëri nderim udhëheqjes së zotit Rugova. Mëtutje, në një kumtesë të saj, thuhet se "Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të punojnë me popullin e Kosovës për të ndërtuar një shoqëri të bazuar në parimet e demokracisë, të drejtave të njeriut dhe të tolerancës ndër etnike, që presidenti Rugova e çmoi shumë lartë".
XS
SM
MD
LG