Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, u ka bërë thirrje politikanëve të Kosovës, që të jenë të bashkuar në këtë "moment vendimtar" për Kosovën. "Zoti Rugova i ka çuar në një fazë të rëndësishme përgatitjet e bisedimeve për statusin e Kosovës", ka thënë Annan, në deklaratën e bërë publike nga zëdhënësi i tij.
Ai i ka shprehu ngushëllime popullit të Kosovës dhe i ka inkurajuar liderët politikë që të vazhdojnë angazhimin në procesin e zgjidhjes së statusit.
XS
SM
MD
LG