Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 13 vetë kanë vdekur sot në Irak si pasojë e dhunës dhe e shpërthimit të bombave në rrugë.
Zyrtarët e policisë deklaruan se kryengritësit kanë sulmuar shtëpinë e një oficeri policie në verlindje të Bagdatit, duke vrarë 4 fëmijët e tij dhe të vëllain.
Ndërkaq ushtarët amerikanë thanë se kanë vrarë në veri të kryeqytetit tri irakenë të armatosur. Po sot në Irak trupat amerikane liruan nga izolimi disa mujor, një kameramen iraken që punonte për agjensinë Reuter.
XS
SM
MD
LG