Ndërlidhjet

PRAGË


Ministri i Mbrojtjes së Izraelit Shaul Mofaz ka deklaruar se shqetësimi më i madh i Izraelit, është programi bërthamor i Iranit.
Duke folur në një konferencë në qytetin e Herzilyas, ministri Mofaz akuzoi presidentin iranian Ahmadinejad se po përpiqet të zbatojë politikat shtetërore në bazën e ideologjisë së terrorizmit dhe anti semitizmit.
XS
SM
MD
LG