Ndërlidhjet

SHKUP


Maqedonia do të marrë pjesë në varrimin e presidentit Rugova në nivelin më të lartë kanë njoftuar mediat lokale në Shkup, ndonëse nuk është përcaktuar nëse do të marrë pjesë presidenti Branko Cervenkovski apo kryeministri Vllado Buçkovski.
Këta të fundit kanë shfaqur shpresën se vdekja e presidentit Rugova, nuk do të ndikojë në gjendjen e sigurisë në Kosovë dhe rrajon.
XS
SM
MD
LG