Ndërlidhjet

LJUBJANË


Presidenti i Sllovenisë Janez Dërnovshek do të marrë pjesë në varrimin e presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova.
Dërnovshek, i cili sot i dërgoi një telegram ngushëllimi zonjës Rugova, do ta ndërpresë turneun e tij disa ditësh në botë, lidhur me nismën e tij politike dhe humanitare për zgjidhjen e situatës së rëndë në rajonin Drafur të Sudanit.
XS
SM
MD
LG