Ndërlidhjet

TBILISI


Presidenti gjeorgjian Mikhail Saakashvili ka akuzuar Rusinë se është përgjegjëse për dy shpërthimet e sotme në gazësjellësin kryesor mes Gjeorgjisë dhe Armenisë. Sakashvili tha se Rusia e ka prerë furnizimin me gaz të Gjeorgjisë për të bërë presion që vendi ti dorëzohet furnizmit me gaz nga Moska.
Ndërsa zyrtarët rusë thanë se shpërthimet kanë qenë aksidentale.
XS
SM
MD
LG