Ndërlidhjet

GAZË


Një palestinez ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur sot nga një shpërthim në Rripin e Gazës. Sipas zyrtarëve palestineze, disa anëtarë të komitetit të rezistencës popullore janë qëlluar nga sulmet ajrore të Izraelit, ndërsa po udhëtonin me makinë. Ndërsa ushtria e Izraelit tha se nuk kishte gisht në shpërthimin e ndodhur.
XS
SM
MD
LG