Ndërlidhjet

PESHAWAR/PAKISTAN


Asambleja e provincës së Pashawar kërkoi sot dëbimin e ambasadorit amerikan në Pakistan, për shkak të bombardimeve amerikane kundër civilëve në 13 janar.
Ligjvënësit miratuan për këtë çështje dhe një rezolute, ku u dënuna sulmet në kufirin mes Pakistanit dhe Afganistanit.
XS
SM
MD
LG