Ndërlidhjet

VARSHAVË


Ministri i ekonomisë së Polonisë Piotr Wozniak tha se është ndërprerë furnizimi me gaz nga Rusia për shkak të të ftohit ekstrem.
Ministri polak tha se ndërprerja e gazit ka prekur firmat industriale dhe jo furnizimin e banesave.
Rusia ka ndërprerë në masën 25 % dhe furnizimin me gaz të disa vendeve në Ballkan, për shkak të rritjes së kërkesave të brendshme.
XS
SM
MD
LG