Ndërlidhjet

VARSHAVË


27 njerëz kanë vdekur në fundjave në Poloni nga i ftohti. Temperaturat në këtë vend gjatë natës kanë arritur minus 32 gradë celsius. Deri tani viktimat nga dimri i acartë në Poloni kanë arritur në 150.
Ndërkaq në veri –lindje të Rumanisë raportohet për të paktën 5 të vdekur. Viktima ka patur dhe në Gjermani ku temperaturat kanë shkuar minus 34 gradë.
XS
SM
MD
LG