Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiç tha se do të kërkojë nga UNMIK-u që të mundësojë të marrë pjesë në varrimin e presidentit Ibrahim Rugova.
Tadiç i ka deklaruar agjensisë Beta se me shkuarjen në ceremoni, dëshiron të tregojë se Serbia është e gatshme që "në mënyrë evropiane të përballet me projektet politike të atyre të cilët kanë pasur mendim të ndryshëm dhe të kundërt".
XS
SM
MD
LG