Ndërlidhjet

PODGORICË


Të paktën tri të vdekur dhe 100 të plagosur është bilanci i përplasjes së një treni udhëtarësh i linjës Bjello Polje- Tivar, me disa makina. Incidenti ndodhi 10 kilometra në veri të kryeqytetit Podgoricë. Ndërkaq zjarrfikësat dhe forcat e shpëtimit po punojnë për të nxjerrë të mbijetuarit.
XS
SM
MD
LG