Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Benedikti XVI e ka cilësuar presidentin Rugova si frymëzimin e virtyteve të forta njerëzore". Në mesazhin e tij Papa Benedikti i 16-të ka shprehur ngushëllimet e sinqerta për vdekjen e presidentin Rugova dhe ka bekuar popullin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG