Ndërlidhjet

VARSHAVË


Fronti artik që ka mbërthyer Evropën ka shkaktuar një numër të madh viktimash. 26 të vdekur në Ukrainë, 11 në Poloni dhe 10 të tjerë në Rumani është bilanci i viktimave nga i ftohti në 24 orët e fundit. Temperaturat e ulta kanë shënuar rekord deri në minus 36 gradë, dhe rryma e ftohtë do të vazhdojë të prekë më shumë Evropën Qendrore.
XS
SM
MD
LG