Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në varrimin e presidentit të Kosoves, Ibrahim Rugova, të enjten në orën 13, do të marrin pjesë shumë delegacione të jashtme. Është vendosur që varrimi të bëhet në varrezat e dëshmorëve në Velani të Prishtinës.
Kreadministratori i Kosovës, Petersen ka thënë se çështja e pjesëmarrjes në varrim, të presidentit të Serbise, duhet të vendoset nga ana e familjes Rugova.
Në një deklaratë që i është shpërndarë qytetarëve, KFOR-i shprehu dhimbjen si dhe pikëllimin e përkushtimin e tij që edhe mëtutje të përkrahet nga populli i Kosovës.
XS
SM
MD
LG