Ndërlidhjet

ATHINË


Ministri i Jashtëm i Greqisë Petros Molyviatis tha se vdekja e presidentit Rugova është një vështiresi në negociatat për të ardhmen e Kosovës.
Është një ngjarje e pafat që e ka zbehur proçesin që ka filluar. Është një vështirësi shtesë përsa i përket problemit kompleks të Kosovës."-deklaroi kryediplomati grek pas takimit ministror të Evropes Juglindore.
"Krijimi i një shoqërie multietnike dhe demokratike në Kosovë është një kusht qenësor për të ardhmen evropiane të saj.- tha ministri Molyviatis.
XS
SM
MD
LG