Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Bush deklaroi sot se do të vizitojë Indinë dhe Pakistanin në muajin mars. Këtë deklaratë presidenti amerikan e dha gjatë vizitës në Shtepinë e Bardhë të kryeministrit pakistanez Shaukat Azizi.
Presidenti Bush e ka cilësuar Pakistanin si një aleat të ngushtë në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG