Ndërlidhjet

BERLIN


Kryetari i kongresit botëror hebre Rabi Izrael Singer i ka kërkuar kancelares gjermane Angela Merkel që dialogun me liderët myslimane, ta kthejë në priorite. Qëndrimin e tij, zyrtari hebre e dha gjatë takimit me zonjën Merkel, në kuader të turneut që Singer po bën në kryeqytet e Evropës. Në takimin me Merkel, kryetari i kongresit boteror të hebrejve u trajtua dhe qëndrimi anti-irzaelit të presidentit iranian Ahmadinejad.
XS
SM
MD
LG