Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se delegacionin amerikan në varrimin e Presidentit Ibrahim Rugova, do ta udhëheqë Sekretari për Zhvillim Urban, Alphonso Jackson.
Në këtë delegacion do të bëjnë pjesë edhe; i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara në bisedimet për statusin, Frank Viesner, dhe shefi i Zyrës amerikane në Prishtinë, Philip Goldberg.
XS
SM
MD
LG