Ndërlidhjet

VJENË


Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oli Rehn, i ka kërkuar Serbisë bashkëpunim të plotë me Tribunalin e Hagës. "Kjo duhet të shpiejë në gjetjen, arrestimin dhe dorëzimin e gjeneralit Ratko Mlladiq. Kemi përcaktuar kushte të qarta dhe presim që Serbia t'i plotësojë ato", ka thënë Rehn për gazetën "Standard".
XS
SM
MD
LG