Ndërlidhjet

BAGDAD


Gazetari i Televizionit të Bagdadit, Mahmoud Zaal, është vrarë sot gjatë luftimeve ndërmjet trupave amerikane dhe kryengritësve, në afërsi të qytetit perëndimor, Ramadi.
Ushtria amerikane ka bërë të ditur se e ka zvogëluar në 137 mijë, numrin e trupave në Irak. Ky është numri më i vogël i ushtarëve amerikanë që prej verës së kaluar.
Komandantët e ushtrisë thanë se presin që në muajin mars, numri i trupave të ulet në 130 mijë.
XS
SM
MD
LG