Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan për Zhvillimin Urban, Alphonso Jackson, do t'i prijë delegacionit të Shteteve të Bashkuara, në varrimin e Presidentit Ibrahim Rugova, ka bërë të ditur Shtëpia e Bardhë.
Në këtë delegacion do të bëjnë pjesë edhe; i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara në bisedimet për statusin, Frank Wiesner, dhe shefi i Zyrës amerikane në Prishtinë, Philip Goldberg.
XS
SM
MD
LG